Jako kobiety, często skupiamy swoją uwagę na innych, poświęcając się naszej rodzinie, przyjaciołom i bliskim. Nasze własne potrzeby często schodzą na dalszy plan. W Dniu Kobiet wiele z nas oczekuje bycia docenionym przez innych, to całkowicie zrozumiałe. Chociaż tulipanek od bliskiej osoby zawsze jest miłym gestem, warto sobie przypomnieć, że dziś również możemy poświęcić uwagę tylko sobie.

Może spóźniłam się z trendem, bo I can buy myself flowers, już dawno wyleciało z top hitów zapętlanych w radio, to jednak Miley Cyrus, miała całkiem sporo racji. Zapominamy czasem, że samodzielnie możemy zadbać o nasze własne potrzeby, a Dzień Kobiet to doskonała okazja, aby to uczynić. W końcu zdrowy egoizm jeszcze nikomu nie zaszkodził.

W dzisiejszym świecie, gdzie wiele osób unika ciszy, pochłonięci codziennymi zajęciami, cenną umiejętnością jest spędzanie czasu ze sobą i z własnymi myślami. Nie dajmy się zaślepić plotkom czy treściom w Internecie — warto pozwolić naszym myślom na swobodne wyrażenie się.

Może więc warto tak zacząć Dzień Kobiet? Usiąść na chwilę, zanurzyć się w ciszy i zastanowić się, czego dzisiaj naprawdę potrzebujemy.

Dlatego w Dniu Kobiet, zachęcam Cię do tego, abyś zrobiła coś wyjątkowego dla siebie. Może to być drobna przyjemność, która sprawi, że poczujesz się szczęśliwsza i bardziej zrelaksowana.

Niech ten dzień będzie okazją do celebracji Twojej siły, piękna i niezależności. Dziękuję Ci, że jesteś, i życzę Ci spełnienia oraz radości w każdej chwili. Szczęśliwego Dnia Kobiet! 🌸